VarTa Salibandy palkitut pelaajat 2019-2020

14.05.2020

Vallitsevan tilanteen takia VarTa ei voinut järjestää perinteisiä päättäjäisiä, mutta kauden onnistujat on valittu. Onnea palkituille!

Naiset
Paras pelaaja: Anniina Kuvaja
Pistepörssin voittaja: Anni Primetta 
Valmennuksen valinta: Mari Pietiläinen
Ahkerin harjoittelija: Laura Turunen
Kehittynein pelaaja: Anna Kuittinen

Edustus

Paras pelaaja: Miika Rissanen
Tehopelaajat: Sami Mikkonen, Joonatan Laitinen, Jasper Tolvanen
Kehittynein pelaaja: Arttu Holopainen
Valmennuksen valinta: Roope Luotinen
Vuoden tulokas: Leevi Kapanen

A-pojat
Paras pelaaja: Miika Rissanen
Ahkerin harjoittelija: Niko Kinnunen
Kehittynein pelaaja: Miika Pulliainen
Pistepörssin voittaja: Joonatan Laitinen
Valmennuksen valinta: Topi Leppänen


B-pojat
Paras pelaaja: Niklas Pulkkinen
Ahkerin harjoittelija: Mikael Kervinen
Pistepörssin voittaja: Tiitus Kesänen
Valmennuksen valinta: Viljami Huovinen
Kehittynein pelaaja: Onni Räisänen

C-tytöt
Paras pelaaja: Erika Häyrinen
Ahkerin harjoittelija: Venla Tornberg
Pistepörssin voittaja: Ninna Karhunen
Kehittynein pelaaja: Diana Intke
Valmennuksen valinta: Aada Matikainen


C2-pojat
Paras pelaaja: Jaakko Varonen
Ahkerin harjoittelija: Aaro Paakkunainen
Pistepörssin voittaja: Kaapo Kudjoi
Valmennuksen valinta: Niklas Tolvanen
Kehittynein pelaaja: Jere Havukainen

D-tytöt
Paras pelaaja: Neea Kolari
Pistepörssin voittaja: Meeri Koponen
Ahkerin harjoittelija: Eveliina Sikanen
Valmennuksen valinta: Terhi Koponen
Kehittynein pelaaja: Aada Timonen

D1-pojat
Paras pelaaja: Aaro Huovinen
Ahkerin harjoittelija: Petri Koponen
Kehittynein pelaaja: Nooa Pöllänen
Pistepörssi voittaja: Aaro Huovinen
Valmennuksen valinta: Jesse Korhonen

D2-pojat
Paras pelaaja: Aapo Pulkkinen
Ahkerin harjoittelija: Ville Juvonen
Kehittynein pelaaja: Jerry Jantunen
Pistepörssin voittaja: Lauri Saarela
Valmennuksen valinta: Joel Molari

E-tytöt
Paras pelaaja: Veera Rahikainen 
Pistepörssin voittaja: Meeri Koponen 
Ahkerin harjoittelija: Veera Koponen 
Valmennuksen valinta: Iida Pietiläinen
Kehittynein pelaaja: Laura Rahikainen

E1-pojat
Paras pelaaja: Eemi Laitinen
Pistepörssin voittaja: Niklas Lempälä
Valmennuksen valinta: Onni Voutilainen
Kehittynein pelaaja: Elias Nykänen
Ahkerin harjoittelija: Niilo Kolari


E2-pojat
Paras pelaaja: Koko yhteenhitsautunut ja toisiaan auttava joukkue
Ahkerin harjoittelija: Reko Suhonen
Kehittynein pelaaja: Riku Ruuskanen
Pistepörssin voittaja: Tuomas Pakarinen
Tason nostaja: Atte Hynönen
Valmennuksen valinta: hyökkäystrio Anton Hartikainen, Luka Kröger, Lenni Hokka

12.03.2020Harjoitustoiminta keskeytetään toistaiseksi
22.05.2020PK-P tarjoaa pesiskoulua junioreille edulliseen hintaan!
19.05.2020Edustus takaisin tositoimiin, tulevan kauden joukkue lähes valmis
14.05.2020VarTa Salibandy palkitut pelaajat 2019-2020
17.04.2020Edustus julkaisi viikolla uusiutuneen valmennuksensa kaudelle 2020-2021
10.03.2020Miehet juhlistivat sarjanousua voitoilla kotiturnauksessa
04.03.2020VarTa C2-pojat SM-välikarsintasarjaan!
02.03.2020VarTa B:lle kaksi voittoa
24.02.2020Miehet nousevat takaisin II divariin!
24.02.2020A-juniorit lohkovoittoon

Siirry arkistoon »